Alior Bank, Bank Millennium, BZ WBK, Deutsche Bank, Idea Bank, Pekao SA, i Plus Bank są kolejnymi bankami, które niewypełnienie obowiązku nakładanego przez prawo będą swoim klientom rekompensować. W niektórych wypadkach chodzi o zwrot środków, w innych o możliwość darmowego korzystania z usług. UOKiK przygotował szczegółową listę wyjaśniającą na co mogą liczyć klienci poszczególnych banków. 

Chodzi o to, że banki powinny informować o zmianach opłat za pomocą tzw. trwałego nośniak (list, cd, pendrive, może też być email) często jednak jedyną informacją był at przekazana za pomocą wewnętrznego kanału w bankowości internetowej UOKiK uznał, że to za mało stąd obowiązek zwrotu czy rekompensaty dla klientów.
Alior Bank (w tym klienci T-Mobile Usługi Bankowe i przejętego przez Alior Bank – Banku BPH): rozliczy się z opłat i prowizji za lata 2014-2016, a także nie będzie pobierał opłat za wznowienie naklejki zbliżeniowej przez 36 miesięcy. Niektórzy klienci będą mogli wybrać brak opłat przez miesiąc za: za kartę debetową lub za wypłatę z bankomatów z konta Freemium, lub za kartę kredytową, lub obniżenie oprocentowania salda limitu odnawialnego.
Bank Millennium – Millennium rozliczy się z nadpłat za kartę i zaproponuje darmowe przelewy natychmiastowe przez miesiąc. Dodatkowo  w ciągu roku dostosuje się do wymogów trwałego nośnika. 
BZ WBK – zwróci od kilkudziesięciu do kilkuset złotych za podwyższenie opłat lub wprowadzenia prowizji, bez konieczności zawierania aneksu. 
Deutsche Bank – rozliczy się z opłat i prowizji. Niektórzy klienci będą mogli za darmo przez miesiąc wypłacać gotówkę z bankomatów.
Idea Bank – odda klientom nadpłaty oraz zaoferuje miesięczną lokatę z oprocentowaniem 3 proc. Ponadto przez rok nie będzie podwyższał opłat za prowadzenie rachunków oraz kartę debetową.
Pekao SA – rozliczy się z konsumentami oraz przez 3 miesiące bank zaoferuje za darmo: polecenia zapłaty, zlecenia stałe, przelewy w oddziałach.
Plus Bank – rozliczy się z opłat i prowizji, a klienci przez 2 miesiące będą mogli za darmo wypłacać gotówkę ze wszystkich bankomatów w kraju i za granicą i korzystać z usługi Cash Back.
Więcej: TUTAJ

Poprzedni artykułNiebezpiecznie z motocyklem
Następny artykułKampania „Nie dla plastiku”