Mały foliowy woreczek z suszem wystarczył by zaprowadzić 33-letniego mieszkańca Krośnic przed oblicze prokuratora. Poniesie teraz konsekwencje prawne za nielegalne posiadanie marihuany. Grozi mu do trzech lat więzienia
Narkotyku było niewiele, ale obowiązujące przepisy całkowicie zabraniają posiadania środków odurzających lub substancji psychotropowych.
W piątek 19 stycznia tuż przed godziną 13 w Krośnicach policjanci legitymowali jednego z mieszkańców tej miejscowości. Mężczyzna wyraźnie był zdenerwowany, a jego zachowanie wskazywało, że coś ukrywa przed policjantami. Podejrzenia policjantów okazały się słuszne – mężczyzna w kieszeni spodni miał schowany mały foliowy woreczek z zawartością suszu roślinnego. Po użyciu przez policjantów testera do wykrywania narkotyków okazało się, że jest to porcja marihuany. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do Komendy Powiatowej Policji w Miliczu. W organizmie zatrzymanego nie stwierdzono obecności narkotyków.

Po przesłuchaniu w charakterze podejrzanego, mężczyzna został zwolniony. Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii za posiadanie nawet najmniejszych ilości niedozwolonych substancji psychotropowych lub odurzających podejrzanemu grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Poprzedni artykułNiedziele i święta bez handlu
Następny artykułOto jak w łatwy sposób uniknąć mandatu za przekroczenie prędkości