Pierwszy dolnośląski odcinek trasy ekspresowej S5 Wrocław – Poznań otwarty. To fragment od Korzeńska przy granicy z Wielkopolskiem do okolic Żmigrodu. Kolejne odcinki do końca roku.

Jak powiedział podczas uroczystości oddania trasy do użytku minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk, S5 to inwestycja ważna z punktu widzenia gospodarczego rozwoju kraju. – Dziś, w realiach XXI w., atrakcyjnym terenem gospodarczo i cywilizacyjnie jest teren dobrze skomunikowany z systemem dróg, z systemem transportu kolejowego, lotniczego – mówił Adamczyk.
Dodał, że trasa S5 to kolejne przedsięwzięcie, które umożliwia połączenie autostrad A4 z A2 i dalej na północy z A1. – To połączenie południowo-zachodniej Polski z Wielkopolską, połączenie przez Wielkopolskę z tymi odcinkami dróg, które zostały już skierowane do realizacji, w tym drogą ekspresową S11 – mówił.

Budowa kolejnych dwóch odcinków S5 w województwie dolnośląskim potrwa do grudnia. Całość trasy będzie przejezdna prawdopodobnie w 2019 r.