Bez prawa jazdy? Mało! Z sądowym zakazem? Mało! Pijany? Mało? Kierowca Volvo ujęty przez mieszkańców Krośnic był w dodatku poszukiwany…
Na drodze Czarnogoździce – Wierzchowice kierowcy podejrzany wydał się styl jazdy jadącego przed nim Volvo. Z jego relacji wynikało, że kierowca Volvo jechał całą szerokością drogi, co wskazywało, że mógł być pod wpływem alkoholu. Troje mieszkańców gminy Krośnice, którzy jechali od strony Milicza zajechali mu drogę i zatrzymali. Wezwani policjanci wylegitymowali kierowcę Volvo, którym był 45-letni mieszkaniec gminy Krośnice.
Miał ponad dwa promile. Okazało się też, że nietrzeźwy kierowca ma orzeczony przez sąd zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi i jest poszukiwany przez jedną z jednostek Policji na terenie kraju.
W związku z tym policjanci natychmiast zatrzymali mężczyznę i przewieźli do komendy Policji w Miliczu celem wykonania dalszych czynności służbowych z jego udziałem. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy, a pojazd którym, jechał przekazali właścicielowi, gdyż nie należał on do zatrzymanego kierowcy.
Po wykonaniu niezbędnych czynności służbowych policjanci zwolnili mężczyznę. Sprawa znajdzie swój finał w milickim sądzie.