Na krajowej „15” między Koźminem a Krotoszynem rolniczy protest.

Kilkudziesięciu rolników przemieszcza się właśnie na Drodze Krajowej nr 15 z Koźmina Wielkopolskiego traktorami z maszynami rolniczymi spowalniając tym samym ruch.

Rolnicy walczą przeciw napływowi żywności z zagranicy domagając się również jej kontrolowania. Chcą też aby rozliczono związki rolnicze i izby rolnicze z przekazywanych środków finansowych.
Druga grupa protestujących rolników jedzie także krajową „11”. Poruszają się od Nowego Miasta nad Wartą (za Jarocinem) w stronę Poznania.
Oto fragment listu, jaki otrzymaliśmy od jednego z liderów protestu:
„Agro unia co stoi na czele obrony rolnika i nie tylko. Ostatnie dni pokazały prawdę o postępowaniu ministerstwa i izb rolniczych krajowych.”
W związku z protestem w Wielkopolsce zablokowanych jest 8 odcinków dróg krajowych: Droga krajowa nr 5 odcinek z Kościana do Głuchowa i z Kościana do Śmigla, Droga krajowa nr 11 Środa – Jarocin i Oborniki – Rogoźno, Droga krajowa nr 12 Gostyń – Leszno, Droga krajowa nr 15 Koźmin – Krotoszyn, Droga krajowa nr 92 Pniewy – Poznań – utrudnienia w Tarnowie Podgórnym, Droga wojewódzka nr 434 Śrem – Dolsk.

czytaj też  Andrzej Nestoruk o budżecie Milicza na 2018 rok
Poprzedni artykułPlan orkiestry
Następny artykułZostań starostą…