26 stycznia Krośnice już po raz trzynasty były gospodarzem Ogólnopolskiego Koncertu Charytatywnego na rzecz pomocy Rodakom na Białorusi i Ukrainie „Rodacy – Rodakom”.

O godz. 16:00 w kościele p.w. św. Maksymiliana Marii Kolbe w Krośnicach została odprawiona msza święta. Następnie przed godziną 18-stą w hali sportowej GOSIR odbył się koncert.
Wszystkich zebranych przywitał dyr. krośnickiego CETS Krystian Okoń. W uroczystości wziął udział wójt Gminy Krośnice Andrzej Biały, konsul generalny RP w Irkucku Krzysztof Świderek, burmistrz Gminy Milicz Piotr Lech, starosta Milicki Krzysztof Osmelak, sekretarz Gminy Krośnice Adam Głowiński, radni gminy Krośnice, dyrektorzy jednostek, przedstawiciele biznesu, duchowieństwo oraz mieszkańcy gminy Krośnice i powiatu milickiego Na scenie wystąpił Zespół „Białe Skrzydła”, „Aksamitki”, „Rezonans”, Katarzyna Sudzik i Studio Tańca Klasycznego Sofija.

XIII Koncert Charytatywny Rodacy-Rodakom

Zapraszamy serdecznie do oglądnięcia krótkiej relacji z 13 Koncertu Charytatywnego Rodacy-Rodakom, który odbył się 26 stycznia w hali sportowej w Krośnicach. Wspaniałe występy oraz wspaniali artyści kultywujący polską kulturę niejednokrotnie w niesprzyjających warunkach. Jak opowiada Wiktor Baranowicz kierownik zespołu „Białe Skrzydła” z Białorusi. Zapraszamy.

Opublikowany przez Tvpm Telewizja Powiatu Milickiego na 27 stycznia 2018

Podczas koncertu zbierane były datki dla najbardziej potrzebujących Polaków mieszkających na Wschodzie. Zebrano 2222,20 zł.

fot. Joanna Wietrzyńska