W Dolnośląskim Związku Piłki Nożnej rozlosował mecze rundy wstępnej Pucharu Polski. Barycz Milicz zmierzy się na wyjeździe z Polonią Grabowno Wielkie. Barycz Sułów pojedzie do Bukowinki na mecz z Olimpią, a Sokół Kaszowo podejmie Plon Gądkowice.
W tym roku zarząd DZPN podjął uchwałę, że w Pucharze Polski muszą grać drużyny z klasy A, które nie miały takiego obowiązku w minionym sezonie. Dlatego też w Pucharze Polski startuje w tym roku więcej drużyn i zespoły z klasy A i klasy B rozpoczynają rywalizację od rundy wstępnej. – Będziemy przygotowani na ten mecz, choć wiadomo, że nie wszyscy zawodnicy jednocześnie rozpoczęli przygotowania. Niektórzy dopiero teraz zaczynają. Myślimy też o transferach. Rozmawiamy z 3 zawodnikami – wyznał Przemysław Grochowicki, trener drużyny z Sułowa.
Jego zespół w miniony weekend rozegrał pierwszy sparing. Rywalem była ekipa z Jutrosina. Ostatecznie sułowianie przegrali u siebie 1:2. Gola dla Baryczy strzelił Michał Musioł. Warto jeszcze wspomnieć, że sułowianie przystąpią do sezonu z nowym kierownikiem drużyny. Został nim Łukasz Iwanicki.
Towarzysko zmierzyły się także inne zespoły. Plon Gądkowice rozbił Sokoła Kaszowo 7:2. Bramki dla Plonu strzelili: Adrian Rajkiewicz i Kamil Skibiński po 2. Mateusz Rajkiewicz, Bartosz Smulski i Mikołaj Czajkowski po 1. Tydzień wcześniej Plon pokonał LKS Czanylas 6:3. Piłke do siatki posyłali: Adrian Rajkiewicz 3, Oskar Wołyniak 2 i Bartek Doskoczyński 1.
Tymczasem z Baryczy Milicz odszedł Mateusz Lubański. Przeniósł się do KS Długołęka 2000. Zespół ten występuje w Klasie B. Jednocześnie Lubański złożył rezygnację z członka zarządu Baryczy. Wiadomo, że zastąpi go Iwo Kwaczewski, który ostatnio grał w Wiwa Goszcz.
jack

 

czytaj też  Niszczyciel boiska na Karłowie złapany
Poprzedni artykułPolicja odnalazła kobietę
Następny artykułZnamy pucharowych rywali naszych drużyn