Policjanci z Milicza zatrzymali kierowcę, który prowadził samochód pomimo decyzji starosty o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami. Teraz mieszkańca powiatu ostrzeszowskiego czekają konsekwencje prawne popełnionego przestępstwa drogowego.
Kwadrans przed godziną 19 w poniedziałek 16 października na ul. Armii Krajowej w Miliczu policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę jadącego samochodem osobowym marki Opel Vectra. Samochodem kierował 21-letni mieszkaniec powiatu ostrzeszowskiego. W trakcie kontroli drogowej kierowca nie okazał policjantom swojego prawa jazdy. Po sprawdzeniu personaliów kierowcy w policyjnej bazie danych okazało się, że mężczyzna nie posiada prawa jazdy, ponieważ starosta ostrzeszowski wydał decyzję o cofnięciu mu uprawnień do prowadzenia pojazdów. W związku z tym policjanci uniemożliwili mężczyźnie dalszą jazdę samochodem, przekazując pojazd jadącej z nim pasażerce posiadającej stosowne prawo jazdy.
Za prowadzenie pojazdu mechanicznego nie stosując się do decyzji właściwego organu o cofnięciu uprawnień do kierowania, mężczyźnie zgodnie z art. 180a kodeksu karnego może grozić kara nawet do dwóch lat pozbawienia wolności. Postępowanie jest w toku.