Policjanci odwiedzili funkcjonujące w Miliczu Warsztaty Terapii Zajęciowej. Podczas spotkania policjanci opowiedzieli o swojej pracy oraz poruszyli wiele tematów dotyczących bezpieczeństwa osób, szczególnie pieszych.

W piątek 23 lutego policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Miliczu odpowiadając na wcześniejsze zaproszenie przybyli do Warsztatów Terapii Zajęciowych prowadzonych przez Milickie Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych, gdzie spotkali się z kilkunastoma podopiecznymi wraz z ich opiekunami. W trakcie spotkania policjanci poruszyli kilka tematów prewencyjnych dotyczących bezpieczeństwa osób niepełnosprawnych, szczególnie z zakresu ruchu drogowego. Policjanci wskazali jakie zagrożenia czyhają na pieszych, jakie obowiązki mają piesi i jak bezpiecznie poruszać się po drogach gdy nie ma chodnika lub jest już po zmroku. Policjanci przypomnieli, że każdy pieszy poruszający się poza terenem zabudowanym po zmroku powinien mieć założony element odblaskowy widoczny z daleka przez kierowców.

W trakcie spotkania funkcjonariusze zaznajomili zebranych z zawodem policjanta, prezentując wyposażenie i sprzęt policyjny. Spotkanie było także okazją do udzielenia uczestnikom Warsztatów Terapii Zajęciowych odpowiedzi na szereg nurtujących ich pytań dotyczących wielu działań podejmowanych przez milickich policjantów.

Poprzedni artykułW Cieszkowie bliżej. Do policjanta
Następny artykułNowy wicestarosta