Przed nami długi weekend majowy. Przypomnijmy więc zasady bezpieczeństwa. I pamiętajmy, że kontroli (nie tylko prędkości) będzie więcej niż zwykle.

Policjanci będą czuwać nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników ruchu – kierowców i pieszych. Liczne policyjne kontrole, które będą prowadzone na polskich drogach mają jeden, główny cel – aby wszyscy zmotoryzowani, którzy wybierają się na „majówkę”, wrócili z niej tylko z pozytywnymi wrażeniami – bezpiecznie, cało i zdrowo.

Zakazy poruszania się pojazdów o d.m.c. pow. 12 ton:

– 30.04.2019 r. w godz. 18:00 – 22:00

– 01.05.2019 r. w godz. 08:00 – 22:00

– 02.05.2019 r. w godz. 18:00 – 22:00

– 03.05.2019 r. w godz. 08:00 – 22:00

Jeśli planujemy podróż samochodem, sprawdźmy wcześniej jego stan techniczny, ustawienie świateł i wyposażenie. Obowiązkowo w aucie powinna znajdować się gaśnica oraz trójkąt ostrzegawczy z homologacjami, ale warto też zadbać o inne przedmioty, takie jak apteczka czy kamizelka odblaskowa.

W każdej chwili możemy sprawdzić stan trzeźwości w każdej jednostce Policji. Z uwagi na wzmożony ruch na drogach, warto przygotować się wcześniej i pomyśleć o drogach alternatywnych. Dzięki temu, w przypadku utrudnień na drodze, spowodowanych budową czy zdarzeniem drogowym będzie mogli pojechać inną drogą. W dłuższą trasę warto wyjechać wypoczętym, najlepiej po 7-8 godzinnym śnie. Analizując czas, w jakim chcemy pokonać zaplanowany dystans, powinniśmy przewidzieć przerwy, które pozwolą nam pokonać zmęczenie i odpocząć od siedzącej pozycji. Weźmy również poprawkę czasową na ewentualne korki oraz inne zdarzenia drogowe, by zdążyć na czas bez rozwijania nadmiernej prędkości.

Poprzedni artykułNowy przekręt paliwowy
Następny artykułKrotoszynianin zatrzymany za dziecięcą pornografię