Miliccy policjanci zatrzymali kobietę kierującą samochodem osobowym będącą prawdopodobnie pod wpływem narkotyków. Tester narkotykowy wykazał w organizmie kierującej amfetaminę i marihuanę. Żeby to potwierdzić od kierującej pobrano krew do badań laboratoryjnych. Sprawa jest w toku.
W niedzielę, 18 czerwca, kilka minut po godzinie 11 na ulicy Trzebnickiej w Miliczu policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kobietę kierującą samochodem osobowym marki Ford Focus. Samochodem kierowała 21-letnia mieszkanka gminy Krośnice. Kierująca była trzeźwa i posiadała wymagane dokumenty, ale w związku z podejrzeniem, że może być pod wpływem narkotyków, został wobec niej użyty specjalny tester do wykrywania narkotyków w organizmie ludzkim. Podejrzenia policjantów okazały się słuszne – tester wykazał w organizmie kierującej obecność amfetaminy i marihuany. W związku z tym kobieta została przewieziona do milickiego szpitala, gdzie pobrano od niej krew celem przeprowadzenia badań laboratoryjnych na zawartość niedozwolonych substancji narkotycznych. Jednocześnie policjanci przeszukali samochód, którym jechała kobieta – nie znaleziono żadnych niedozwolonych substancji.
W związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa drogowego policjanci zatrzymali kierującej Fordem prawo jazdy i uniemożliwili dalszą jazdę samochodem. Po tych czynnościach kobieta została zwolniona. Dalszy tok postępowania w sprawie kierowania samochodem przez kierującą będącą prawdopodobnie pod wpływem narkotyków uzależniony jest od wyniku badania krwi pobranej od kobiety. W przypadku pozytywnego wyniku badań kobiecie grożą takie same konsekwencje prawe, jak zatrzymanym nietrzeźwym kierowcom. Postępowanie w tej sprawie jest w toku.

 

Poprzedni artykułBurmistrz mówi NIE
Następny artykułKarta Samorządności