Kryminalni z Krotoszyna, którzy zajmują się przestępczością narkotykową, zatrzymali 42-latka podejrzewanego o posiadanie znacznej ilości środków odurzających. W trakcie przeszukania samochodu, w którym zastali mężczyznę, policjanci zabezpieczyli blisko kilogram marihuany. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu trafił na 3 miesiące do aresztu.

8 stycznia br. kryminalni z krotoszyńskiej komendy zatrzymali mężczyznę, którego podejrzewali o związek z przestępczością narkotykową. Był on wcześniej karany za przestępstwo narkotykowe. Z posiadanych informacji operacyjnych wynikało, że mężczyzna może posiadać znaczną ilość narkotyków. Funkcjonariusze po przeprowadzonej obserwacji, wiedząc już na pewno, że osoba ma narkotyki, natychmiast go zatrzymali.

W trakcie przeszukania samochodu w którym go zastali, funkcjonariusze zabezpieczyli blisko kilogram zielono-brązowego suszu roślinnego. Substancje były schowane w torbie, która znajdowała się na przednim siedzeniu pasażera. Po zbadaniu zabezpieczonych substancji testerem narkotyków, okazało się, że to marihuana o łącznej wadze 862,77 grama. Z zabezpieczonych narkotyków możliwe było wytworzenie ponad 1000 porcji handlowych substancji odurzających. Czarnorynkowa wartość zabezpieczonej substancji to ponad 30 tys. zł.

42-letni mieszkaniec Krotoszyna, usłyszał już zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków za co grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu zatrzymany trafił na 3 miesiące do tymczasowego aresztu.

Poprzedni artykułZmniejsz, zredukuj i myśl nie tylko o sobie
Następny artykułGlutaminian sodu ponoć nie szkodzi