Ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie miał zatrzymany przez policjantów kierowca dostawczego Lublina.Czeka go kara za przestępstwo drogowe.

W poniedziałek 29 stycznia pod wieczór policjanci patrolujący powiat milicki zatrzymali między Grabówką a Olszą dostawczego Lublina. Samochodem kierował 42-letni mieszkaniec gminy Milicz. Okazało się, że był nietrzeźwy – miał ponad 1,5 promila. Ponadto kierowca nie miał przy sobie prawa jazdy. W związku z tym policjanci uniemożliwili mężczyźnie dalszą jazdę samochodem, przekazując Lublina pod opiekę osoby przez niego wskazanej. Z uwagi na stwierdzone usterki techniczne, policjanci zatrzymali także dowód rejestracyjny kontrolowanego samochodu. Po zakończeniu policyjnych czynności kierowca został zwolniony.
Policjanci przypominają, że za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo sąd obligatoryjnie orzeka zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów albo pojazdów określonego rodzaju na okres nie krótszy niż 3 lata oraz orzeka świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości co najmniej 5 tys. złotych. Świadczenie pieniężne może być orzeczone przez sąd nawet do kwoty 60 tys. złotych.

Poprzedni artykułKsiądz pod karą suspensy
Następny artykułSułów – Gruszeczka już można jechać