Plan imprezy : 

08:00 – Otwarcie Biura Zawodów

10:30 – Start II Milickiego Biegu WOŚP dla dzieci

10:45 – Zamknięcie biura zawodów

11:00 – Start II Milickiego Biegu WOŚP

11:00 – Pokaz taneczny grupy Dance Show

12:00 – Koncert The Stevens

13:00 – Koncert The Lonely Flowers

14:00 – Pokaz artystyczny pracowni „Twórczo”

15:00 – Mała licytacja

16:30 – Koncert The Rompers

18:00 – Duża licytacja

19:40 – Koncert Milickiej Orkiestry Dętej

20:00 – Światełko do nieba – pokaz ognia „Infernal”

20:30 – Koncert Distant Nights

Opisy zespołów : 

Distant Nights  – jak sami o sobie mówią – są kapelą grająca muzykę zainspirowaną post-punkową sceną lat 80-tych oraz współczesną muzyką alternatywną. Brzmienie bogate w emocje, pełne garażowego brudu, rozpierającej energii oraz historii toczących się w nieprzewidywalnym życiu. Inspiracją do tworzenia są zdarzenia, wszystko to co widać, co czuć i co przeżywa człowiek. Jego myśli, to skąd pochodzi i dokąd zmierza. Ten wrocławsko-milicki zespół, który ma już za sobą występy na Festiwalu Jarocin, w Szczecinie podczas FMT, wspólne koncerty z Katarzyną Nosowską i Świetlikami tworzą : Damian Cywiński, Wojciech Dziedzicki, Albert Gancarz, Szymon Kasprolewicz i Jakub Legendziewicz.

The Lonely Flowers – Zespół rockowy działający na terenie Gminy Krośnice. Repertuar opiera się na własnych utworach, jak i również coverach zespołu Dżem i Cree. Lonely Flowers jest lokalnym zespołem z Suliradzic. Grają w składzie : Mateusz Pawlak, Iza Gromek, Marian Pawlak.


The Rompers – młody, lokalny zespół. W maju 2018 roku świat ujrzał ich pierwsze demo. Swoją Twórczość określają jako – alternatywę na nudne gaworzenie współczesnych grajków, wyraz hedonistycznego skoku w przeszłość bez odwrotu i strachu o twarde lądowanie. Grają w składzie : Piotr Łuczyszyn, Bartosz Fronczek, Jakub Kulik, Marcin Grygiel i Mikołaj Dominik.

Twórczo – pokaz artystyczny łączący muzykę, taniec i śpiew. „Twórczo” to pracownia artystyczna prowadzona przez Kamilę Ratyńską-Pietrykę i Andrzeja Pietrykę, którzy potrafią zrealizować najśmielsze pomysły.

Dance Show – pokaz tańca przygotowany przez dzieci z Tanecznego Centrum prowadzonego przez p. Katarzynę Wicenciak-Dudę dodam nam energii w tym cudownym, najgorętszym dniu zimy!

The Stevens – zespół, który powstał specjalnie na ubiegłoroczny, 26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy złożony z członków poprzednich sztabów i wolontariuszy. Ci ludzie są zżyci z Orkiestrą i z pewnością dodadzą Wam energii. Ciekawe co zaprezentują w tym roku?

Pokaz Teatru ognia Infernal – podczas tegorocznego finału Światełko do nieba nabierze inną, niekonwencjonalną formę. Gorącą atmosferę zapewni krotoszyńska grupa, której pasją jest… ogień. Ci zdolni ludzie potrafią okiełznać żywioł!

Milicka Orkiestra Dęta – znana daleko poza granicami naszego miasta. Prowadzona przez Przemysława Wasielewskiego co roku wspiera Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Dwa lata temu nagrywali W tym roku zaprezentują nam swój świąteczno-rozrywkowo repertuar. Nie może Was tam zabraknąć! 

Kilka słów od szefa : 

„Dzień dobry! Nazywam się Bartosz Nocny, jestem uczniem trzeciej klasy zielonego liceum. Od dawna pomagam Fundacji – we wcześniejszych latach byłem wolontariuszem, w późniejszych członkiem sztabu, a w tym roku nadszedł czas na wzięcie organizacji imprezy w swoje ręce, tak więc zostałem Szefem Sztabu WOŚP. Jest mi niezmiernie miło z tego powodu, to niesamowite doświadczenie, które pozwala mi rozwijać siebie i poznawać wielu, nowych wspaniałych ludzi. Chciałbym zachęcić wszystkich do wzięcia udziału w tegorocznym 27. finale Wielkiej Orkiestry, który po raz kolejny jest organizowany przez Sztab mieszczący się w I Liceum Ogólnokształcącym w Miliczu. W tym roku środki zebrane przez wolontariuszy, na licytacji i loterii fantowej i od sponsorów zostaną przekazane na zakup tomografów, rezonansów magnetycznych i ultrasonografów dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Stańmy ponad podziałami – liczy się pomaganie i chęć pomocy drugiej osobie. Tego dnia na rynku nie zabraknie atrakcji. Lokalni artyści zaprezentują swoją twórczość, będziecie mieli Państwo możliwość wylicytowania wspaniałych przedmiotów, takich jak: koszulka z podpisami światowych gwiazd tenisa stołowego, piłkę z podpisem Jakuba Błaszczykowskiego, bluzę milickiego rapera – Filipka, koszulkę z podpisem Marcina Gortata, bony na sesje u lokalnych fotografów, wytwory miejscowych rzemieślników. Wielu z Was zdecydowało się na pomaganie przez bieganie w II Milickim Biegu WOŚP, bardzo mnie to cieszy! Liczę na zrozumienie biegaczy pod względem przebiegu trasy, ponieważ została ona podyktowana tak, żeby było jak najbezpieczniej dla Was, drodzy uczestnicy. Z góry dziękuję. Na koniec chcę napisać, że bardzo mi miło, że tak chętnie wspieracie Państwo Fundację. Mnie i mój sztab czeka jeszcze dużo pracy, ale jesteśmy pełni energii, gdy słyszę tyle miłych słów i propozycji pomocy od wielu z Was.

Bardzo dziękujemy i liczymy na to, że razem z Państwem pobijemy wynik z poprzedniego roku. Pomagamy do końca świata i o jeden dzień dłużej!

Szef sztabu, Bartosz Nocny.”

Poprzedni artykułOrkiestra zagra po raz 27
Następny artykułRolniczy protest – utrudnienia za miedzą