Krajowa Rada Komornicza ostrzega przed oszustami, którzy kierują do kancelarii komorniczych wnioski egzekucyjne z podrobionymi tytułami wykonawczymi. Proceder ma przybierać na sile.
Jak informuje Krajowa Rada Komornicza, do wniosków egzekucyjnych załączane są rzekome tytuły wykonawcze w postaci aktów notarialnych sporządzonych przez notariusza Sylwię Barutowicz – Wieczorek. Mają one również klauzulę wykonalności z Sądu Rejonowego dla Krakowa – Krowodrzy w Krakowie, z nazwiskiem sędzi Joanny Bałaban-Pękalskiej. Na odpisie widnieje nazwisko Katarzyny Mitan-Piwowarczyk, a inicjały rzekomego wierzyciela to D.A. Podane numery rachunku wierzyciela to 75 2490 0005 0000 4000 1484 9197 (w Alior Banku) oraz 70 1750 0009 0000 0000 3888 8463 (w Raiffeisen Bank Polska).

KRK apeluje o ostrożność przy weryfikacji autentyczności składanych tytułów i zgłaszanie każdego przypadku podrobienia dokumentu i próby wyłudzenia do organów ścigania.

Niestety, to nie pierwszy raz, gdy Krajowa Rada Komornicza musi ostrzegać przed podobnymi oszustwami. Co jakiś czas wzmaga się hala oszustw „na fałszywy tytuł egzekucyjny”. Jeśli komornik nie zauważy, że to oszustwo, może np. zająć rzekomemu dłużnikowi konto bankowe, a następnie przekazać pieniądze fałszywemu wierzycielowi.
Więcej: TUTAJ

czytaj też  Rodacy Rodakom w Krośnicach
Poprzedni artykułPolicja radzi jak postępować z psami…
Następny artykułSPAM ministerialny