W poniedziałek, 6 lutego, w sali konferencyjnej Komendy Powiatowej Policji w Miliczu odbyła się odprawa roczna milickich policjantów. W trakcie odprawy podsumowano pracę milickich „stróżów prawa” w minionym 2016 roku oraz wskazano plany do zrealizowania w bieżącym roku.
W odprawie uczestniczył Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu insp. dr Andrzej Łuczyszyn, Starosta Powiatowy w Miliczu Krzysztof Osmelak, Prokurator Rejonowy w Miliczu Zbigniew Przysiężny oraz funkcjonariusze i pracownicy cywilni Komendy Powiatowej Policji w Miliczu.
Podczas odprawy Komendant Powiatowy Policji w Miliczu mł. insp. Arkadiusz Sworowski dokonał oceny bezpieczeństwa i porządku publicznego w powiecie milickim za ubiegły 2016 rok. Przedstawił również plan działań policji milickiej w roku 2017.
W trakcie odprawy głos zabrał Prokurator Rejonowy w Miliczu Zbigniew Przysiężny, który stwierdził, że miniony rok był ciężki i trudny dla milickich policjantów, którzy przeprowadzili ogrom postępowań przygotowawczych – także tych zawiłych i wielowątkowych – i ze wszystkich zadań policjanci należycie się wywiązali, osiągając bardzo dobre wyniki służbowe. Pan prokurator dziękując za dotychczasową wzorową współpracę z milickimi policjantami życzył wszystkim zebranym pomyślności w 2017 roku.
Starosta Powiatowy Krzysztof Osmelak w swoim wystąpieniu docenił ogromny trud i wysiłek wszystkich funkcjonariuszy zmierzający do nadrzędnego celu jakim jest zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim mieszkańcom i gościom powiatu milickiego. Pan Starosta dziękując policjantom za bezpieczny powiat, obiecał, że w 2017 roku będzie starał się wraz z pozostałymi samorządami gminnymi wspierać milicką Komendę Powiatową Policji we wszystkich podejmowanych działaniach na rzecz dalszego zapewnienia bezpieczeństwa i spokoju w powiecie milickim, w tym w zakupie nowego radiowozu dla milickich policjantów.
Odprawę podsumował Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu insp. dr Andrzej Łuczyszyn, który podziękował milickim policjantom za osiągnięte wyniki służbowe oraz wskazał zadania, jakie stoją przed policjantami w 2017 roku. Pan Komendant zaznaczył, że obecny rok będzie kolejnym rokiem ciężkiej pracy policjantów i pracowników cywilnych, a przed całą polską formacją policyjna są liczne zadania przekazane do realizacji przez Komendanta Głównego Policji mające na celu zapewnienie obywatelom jeszcze większego poziomu bezpieczeństwa. Życząc zebranym dalszych sukcesów, Pan Komendant serdecznie podziękował staroście milickiemu i wszystkim osobom za wszelką pomoc, jaką w ubiegłym roku uzyskali miliccy policjanci.

Poprzedni artykułPolicjanci z Milicza zatrzymali złodzieja
Następny artykułRadni dyskutują o oświacie – relacja