Kolejny pomysł oszustów, wyłudzających dane osobowe internautów, polega na rozsyłaniu maili informujących o rzekomym przyznaniu przez PKN Orlen karty paliwowej z limitem 1500 zł. Po kliknięciu na link użytkownik proszony jest o podanie swoich danych osobowych – ostrzega Business Insider Polska.
E-mail jest dobrze zaprojektowany, zawiera logo sieci i zdjęcie stacji PKN Orlen oraz klauzulę RODO, co ma go uwiarygodnić. W treści czytamy: „Informujemy, że przyznaliśmy Ci kartę paliwową Orlen z limitem 1500 zł. Aby potwierdzić odbiór karty, kliknij w poniższy odnośnik, a następnie zweryfikuj swój adres e-mail”.
Koncern w odpowiedzi na pytanie Business Insidera poinformował, że nie jest nadawcą takich maili ani nie organizuje podobnych działań. Spółka zapewniła też, że prowadzi aktywne i radykalne działania w celu zablokowania fikcyjnych akcji promocyjnych i ukarania ich organizatorów.
Mamy zatem do czynienia z phishingiem – jedną z najbardziej popularnych metod oszustwa internetowego, stosowaną w celu wyłudzenia wrażliwych informacji, takich jak dane osobowe, adresy e-mail czy szczegóły karty kredytowej.

Czytaj więcej na stronie businessinsider.com.pl

Poprzedni artykułZielono mu
Następny artykułPolicja ostrzega i przypomina przed długim weekendem