Kierowca samochodu zniszczył trawiastą murawę na boisku piłkarskim Ośrodka Sportu i Rekreacji w Miliczu przy ul. Poprzecznej. Na całej powierzchni trawiastego boiska widoczne były ślady pozostawione przez pojazd, którego kierowca wykonał energicznie i prawdopodobnie z dużą prędkością kilkanaście okrążeń i nawrotów – trawa w wielu miejscach była zryta, a murawa całego boiska była mocno uszkodzona. Boisko piłkarskie nie nadawało się do dalszego użytkowania. Zarządca obiektu wycenił wartość powstałych strat na kwotę 15 tysięcy złotych.

Zaraz po zgłoszeniu sprawą zajęli się miliccy policjanci. Na podstawie analizy zgromadzonych dowodów oraz uzyskanych informacji, funkcjonariusze ustalili dane sprawcy, który został zatrzymany. Okazał się nim 23-letni mieszkaniec Milicza. Policjanci zabezpieczyli także samochód, którym mężczyzna prawdopodobnie jeździł po uszkodzonym boisku.

Podejrzanemu za umyślne zniszczenie boiska i spowodowanie strat wycenionych na kwotę 15 tys. złotych, może grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności oraz obowiązek naprawienia wyrządzonej szkody.
dane 24wroclaw.pl, zdjęcie KPP Milicz

Poprzedni artykułPiotr Lech o budżecie Milicza na rok 2018
Następny artykułSzukamy Fokusa