Dwóch mieszkańców powiatu milickiego zostało zatrzymanych przez policjantów w związku z podejrzeniem nielegalnego poboru energii elektrycznej. Na posesjach należących do zatrzymanych mężczyzn pracownicy zakładu energetycznego ujawnili nielegalne przyłącza do sieci. Prowadzone postępowania wykażą, ile energii elektrycznej zostało nielegalnie pobrane w tych miejscach.

W czwartek, 23 marca, miliccy policjanci wraz z uprawnionymi pracownikami zakładu energetycznego dokonali sprawdzeń legalności poboru prądu w dwóch prywatnych posesjach w powiecie milickim. Działania te były poprzedzone wstępnymi ustaleniami, z których wynikało, że właśnie na terenie tych posesji prawdopodobnie nielegalnie, poza licznikami pobierana jest energia elektryczna. Ustalenia policjantów okazały się trafne – zarówno w miejscu zamieszkania 44-letniego mieszkańca gminy Cieszków jak i w mieszkaniu 65-letniego mieszkańca gminy Milicz stwierdzono nielegalne przyłącza do sieci energetycznej. Na terenie obu posesji wykonane były prowizoryczne instalacje elektryczne, pozwalające na pobór prądu z pominięciem urządzenia pomiarowego tzw. licznika. Pracownicy zakładu energetycznego odłączyli zasilanie każdej z kontrolowanych posesji, sporządzając stosowne protokoły kontrolne. Teraz energetycy będą wyceniać ilość i wartość skradzionego prądu.

Po wykonaniu niezbędnych policyjnych czynności służbowych obaj zatrzymani mężczyźni zostali zwolnieni. Trwają postępowania w tych sprawach mające na celu dokładne wyjaśnienie okoliczności związanych z podejrzeniem kradzieży energii elektrycznej.