Internetowy romans zakończył się rajdem pod prąd i pościgiem na autostradzie. Poszukiwania nastolatki trwały od kilku dni. Zaginięcie zgłosiła rodzina. Dziewczyna w poniedziałek wyszła do szkoły, ale do domu już nie wróciła. Nie nawiązała też z najbliższymi żadnego kontaktu.

Jak informowaliśmy wczoraj wieczorem, nastolatkę odnaleziono. [SZCZEGÓŁY TUTAJ]
W trakcie prowadzonych działań policjanci ustalili, że 14-latka znajduje się w towarzystwie mężczyzny, którego wcześniej poznała przez internet. To 32- latek spod Wieruszowa.
Para podróżowała mercedesem, którego mężczyzna wcześniej ukradł.

Zdaniem funkcjonariuszy, 14-latka dobrowolnie przebywała w towarzystwie mężczyzny.
Rawiccy policjanci wiedzieli, że zarówno 32-latek, jak i dziewczyna mają świadomość, że są poszukiwani, ponieważ stosowali kamuflaż i zmieniali miejsce pobytu – zaznacza rzecznik rawickiej policji. Wczoraj, około godziny 19.10, w rejonie autostrady A2, rawiccy kryminalni – wsparci przez policjantów ze Zgierza – zatrzymali auto, którym poszukiwani podróżowali.
Kierowca, taranując bramkę, wjechał pod prąd w kierunku Warszawy. 32-latek prowadził auto brawurowo i z dużą prędkością. Podczas ucieczki spowodował kolizję z volskwagenem caddy oraz toyotą avensis. Po kilkunastu minutach pościgu, w pobliżu miejscowości Nowostawy Górce, mercedes uderzył w barierę energochłonną – relacjonuje asp. sztab. Beata Jarczewska.
32-latek i 14-latka próbowali uciekać pieszo. Bezskutecznie.
– Dziewczyna została przewieziona do domu, a 32-latka zatrzymano. Z pewnością nie uniknie odpowiedzialności karnej – zapowiada Policja.

czytaj też  Otwieranie podwórek
Poprzedni artykułMikołajki jak z bajki
Następny artykułStarosta nie rozumie sprawy dotyczącej byłego Wójta Krośnic