Miliccy policjanci zatrzymali kolejnego pijaka za kókiem. Kierowcę czekają teraz konsekwencje prawne stwierdzonego przestępstwa i wykroczenia drogowego.

W piątek we Wrocławicah policjanci zatrzymali do kontroli drogowej VW Golfa. Samochodem kierował 42-letni mieszkaniec gminy Milicz. Przeprowadzone na miejscu kontroli badanie stanu trzeźwości wykazało w organizmie kierującego prawie 2,5 promila alkoholu. Ponadto okazało się, że mężczyzna nie miał prawa jazdy. Policjanci uniemożliwili kierowcy dalszą jazdę samochodem, przekazując pojazd osobie przez niego wskazanej.

Postępowanie jest w toku – sprawa znajdzie swój finał w milickim sądzie, gdzie mężczyzna poniesie konsekwencje prawne związane z kierowaniem samochodem osobowym będąc w stanie nietrzeźwości. Ponadto mężczyzna poniesie konsekwencje prawne kierowania samochodem bez wymaganych uprawnień. Przypominamy, że za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo sąd obligatoryjnie orzeka zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów albo pojazdów określonego rodzaju na okres nie krótszy niż 3 lata oraz orzeka świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości co najmniej 5 tys. złotych. Świadczenie pieniężne może być orzeczone przez sąd nawet do kwoty 60 tys. złotych.

czytaj też  Czy Dorota Folmer pochwala kradzież?
Poprzedni artykułKontrola skarbowa, nie otwierać!!!
Następny artykułMało finezyjna kradzież