Tylko pierwszego dnia maja na drogach powiatu milickiego policjanci zatrzymali kolejne dwie osoby, które prowadziły samochody w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h szybciej, niż jest to dozwolone. Za popełnione wykroczenia drogowe kierujący zostali ukarani mandatami, a ich prawa jazdy trafią do właściwych starostów powiatowych, celem wydania decyzji o zatrzymaniu uprawnień na okres trzech miesięcy.

Tuż po godzinie 9 w miejscowości Stawiec policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kobietę kierującą samochodem osobowym marki Audi. Samochodem kierowała 40-letnia mieszkanka Milicza. Okazało się, że kierująca w terenie zabudowanym gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości jazdy do 50 km/h, jechała Audi 108 km/h, czyli o aż 58 km/h za dużo. Następny „pirat drogowy” został zatrzymany przez policjantów o godzinie 12:25 w miejscowości Rakłowice. 40-letni mieszkaniec województwa opolskiego w terenie zabudowanym mknął samochodem osobowym marki Volvo z prędkością aż 119 km/h, czyli o 69 km/h więcej niż jest to dozwolone.

W związku z tym policjanci ukarali kierujących mandatami oraz nałożyli po 10 pkt karnych. Ponadto policjanci zatrzymali kierowcom prawa jazdy, ponieważ w terenie zabudowanym przekroczyli dozwoloną prędkość jazdy o ponad 50 km/h. Prawa jazdy zostaną niezwłocznie przesłane przez policjantów do właściwych starostów powiatowych, którzy wydadzą decyzje o ich zatrzymaniu na okres trzech miesięcy.

Policjanci, którzy zatrzymali kierującym prawa jazdy, wydali im pokwitowanie z potwierdzeniem, że prawo jazdy posiadali, ale zostało ono zatrzymane. Taki dokument uprawnia do jazdy przez kolejne 24 godziny, co ma umożliwić kierowcom dojazd do celu.

Poprzedni artykułPrzed wyjściem do sądu sprawdź stan trzeźwości
Następny artykułŻywieniowa dobra zmiana