Siatkarze MUKS ,,Ziemia Milicka” Milicz wygrali Memoriał im. Michała Durczewskiego w Żmigrodzie. Turniej odbył się 7 października.
Najpierw miliczanie pokonali 3:0 gospodarzy, a drugim meczu TS Faurecia Volley Jelcz Laskowice okazało się lepsze od SMS TechniSat EMS Oborniki Śląskie. W finale podopieczni Macieja Pańszczyka znów pokazali klasę i ostatecznie zwyciężyli 3:1 (25:17, 25:20, 28:30, 25:15) ekipę z Jelcza Laskowice. Początek meczu to wyrównana gra. Przy stanie 19:17 przyjezdnym przytrafił się przestój w grze, w efekcie czego miliczanie wygrali do 17. W drugim secie zespół z Milicza pozwolił zdobyć rywalom 20 punktów, ale najciekawsze w tym meczu miało dopiero nadejść. Trzecia partia to gra punkt za punkt. Do dobrej gry zawodnicy obu zespołów dodali sporo emocji i ekspresji przy „podsiatkowych dyskusjach”. Kibice oglądający mecz byli świadkami bardzo emocjonujących długich wymian, efektownych obron i ataków. Mimo kilku piłek meczowych dla drużyny z Milicza to przeciwnicy okazali się lepsi w tym secie wygrywając na przewagi 30:28. Kolejna partia nie była już tak wyrównana. Miliczanie wygrali ją zdecydowanie do 15.
Warto przypomnieć, iż do drużyny z Milicza pozyskała Michała Glinkę i Dawida Pernaka. Wyjaśniła się też kwestia z rozgrywającymi. Treningi wznowili zarówno Jakub Paszek jak i Rafał Jarecki. – Korzystając z okazji zapraszam wszystkich na sobotni mecz z Pogonią Góra (14.00) – wyznał trener Maciej Pańszczyk.