Na trzy miesiące do aresztu trafił sprawca rozboju w Starej Hucie (gmina Krośnice). Mężczyzna włamał się nocą do mieszkania pokrzywdzonego uderzył go młotkiem w głowę, po czym ukradł mu telefon komórkowy i portfel z pieniędzmi. Grozi mu kara nie mniejsza niż 3 lata pozbawienia wolności.

Tuż przed godziną 4 w nocy w sobotę 12 maja w miejscowości Stara Huta w gminie Krośnice nieznany sprawca wybił szybę w oknie tarasowym w domu jednorodzinnym, a następnie wszedł do wnętrza mieszkania. W mieszkaniu przebywał jego 63-letni właściciel. Napastnik uderzył mężczyznę w głowę trzymanym w ręku gumowym młotkiem powodując krwawiącą ranę, jednocześnie żądając wydania pieniędzy. Sprawca zabrał z mieszkania telefon komórkowy oraz portfel z dokumentami i pieniędzmi. Obrażenia pokrzywdzonego nie były poważne.
Miliccy policjanci szybko ustalili, że napastnikiem był 25-letni mieszkaniec Sulmierzyc. Już po kilku godzinach zatrzymali go w okolicy Krotoszyna.
Prokurator przedstawił podejrzanemu zarzut rozboju z użyciem niebezpiecznego przedmiotu, a Sąd Rejonowy w Miliczu aresztował go na trzy miesiące. Śledztwo w toku.