W listopadzie 2017 r. na milickim rynku prasowym nastąpiło kilka zmian. Największe zmiany dotyczą gazety i redakcji „Milicka.pl”. Wydawcą dwutygodnika, w porozumieniu z dotychczasowym wydawcą i właścicielem tytułu została firma iwebs.pl. To również wydawca TVPM Telewizji Powiatu Milickiego. Nowym redaktorem naczelnym „Milickiej” został Tomasz Pawlak. W redakcji pracują również:  Jarosław Szymoniak, Wojciech Kruk i Daniel Misiek.

– Rozpoczynamy pewien etap zmian modelu biznesowego działalności prasowej TVPM i Milickiej.pl. Proces ten wspierają zarówno zmiany osobowe w „Milickiej”, które były konieczne i bezdyskusyjne, ale i nowa formuła wydawnicza dwutygodnika w papierze i w sieci – mówi nowy naczelny i wydawca Tomasz Pawlak.

Nowy Wydawca to nowe pomysły i możliwości

Wydawca „Milickiej” działa wielotorowo chcąc stworzyć z gazety platformę dla wszystkich stron sceny samorządowej i społecznej.
– Cały czas prowadzimy rozmowy z różnymi osobami, które mogłyby wnieść do „Milickiej” inny punkt widzenia spraw lokalnych niż ten, który wszyscy znamy, a nie wszystkim się podoba. Przede wszystkim chcemy współpracować z osobami, które są gotowe podjąć wyzwanie i wznieść się ponad te wszystkie lokalne rozgrywki. Robimy wszystko, by „Milicka” do Państwa rąk trafiła jeszcze przed świętami. Wsłuchując się w opinie odbiorców postanowiliśmy tak ułożyć „Milicką”, by być bliżej ludzi i systematycznie zapewniać solidną porcję lektury, która będzie dotyczyła również informacji ponadlokalnych – dodaje Tomasz Pawlak.

Jest milicka.pl czy jej nie ma?

– Czy milicka została „wygaszona” – NIE, to stało się wyłącznie w umyśle pana Olkiewicza, wydawcą gazety był Duży Dom Medialny Wielkopolska sp. z o.o., i tylko organy tej spółki mogą podejmować decyzję odnośnie istnienia gazety. Pan Olkiewicz nie zasiada w żadnym z organów spółki, nie jest jej udziałowcem, ani tym bardziej decyzyjnym pracownikiem. Znając zapędy mógł się nim sam mianować – mówi z ironią Jarosław Szymoniak. – Milicką wznawiamy w nowym składzie, z nowym wydawcą, całkowicie legalnie, w oparciu o podpisane umowy. Layout gazety pozostawiamy bez zmian, bo jest on własnością właściciela tytułu, Dużego Domu Medialnego Wielkopolska sp. z o.o., w którego interesie podjąłem takie kroki – dodaje.

czytaj też  Policja apeluje...

 

Poprzedni artykułTwoje życzenia świąteczne w gazecie
Następny artykułNowe szczegóły po strzelaninie w Wiszni Małej