Ponad 2 promile alkoholu miała w organizmie kobieta, która kierując osobową Mazdą spowodowała w Cieszkowie kolizję drogową. Na szczęście nikt nie ucierpiał, uszkodzone zostały tylko samochody biorące udział w zdarzeniu.

Do zdarzenia doszło w sobotę wieczorem. Jak wykazały wstępne policyjne czynności przeprowadzone na miejscu kolizji, kierująca samochodem osobowym marki Mazda 32-letnia mieszkanka gminy Cieszków na prostym odcinku drogi na ul. Krotoszyńskiej w Cieszkowie jadąc w kierunku Zdun uderzyła w tył jadącego przed nią samochodu marki Ford Focus, którym kierował 41-letni mieszkaniec woj. wielkopolskiego. Samochody zostały uszkodzone, ale nikt nie doznał obrażeń ciała. Policjanci ustalili, że kierująca Mazdą była nietrzeźwa – w jej organizmie stwierdzono 2,1 promila alkoholu. Kierowca Forda był trzeźwy. W związku z tym policjanci zatrzymali kobiecie prawo jazdy i uniemożliwili dalszą jazdę, przekazując samochód osobie wskazanej.

Po zakończeniu czynności służbowych policjanci zwolnili nietrzeźwą kierującą. Sprawa znajdzie swój finał w sądzie, gdzie nieodpowiedzialna kobieta odpowie za przestępstwo drogowe polegające na kierowaniu samochodem w stanie nietrzeźwości oraz za spowodowanie kolizji drogowej.