W środę po południu w siedzibie Prawa i Sprawiedliwości na ul. Nowogrodzkiej odbyło się spotkanie prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego i premiera RP Mateusza Morawieckiego z marszałkami województw związanymi z partią. Uczestniczył w nim dolnośląski marszałek Cezary Przybylski.

R. Raczyński: nie rozmawialiśmy z PiS, żeby przywalić Platformie
Szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk, który uczestniczył w spotkaniu, powiedział po jego zakończeniu dziennikarzom, że „było to zwykłe spotkanie” marszałków województw z prezesem PiS i premierem Morawieckim. – Rozmowa dotyczyła planów działań na najbliższy czas – poinformował minister.

Jak dodał, w czwartek spotykają się marszałkowie wszystkich województw, „więc jest czymś naturalnym, że przed takimi wydarzeniami trzeba się spotkać, wymienić informacje oraz zaplanować działania”.

Dopytywany, o jakie działania chodzi, Dworczyk odparł, że samorządy wojewódzkie są bardzo istotnym elementem samorządu. – W związku z tym czymś absolutnie naturalnym jest, że trzeba ustalić zasady współpracy – zarówno z rządem, jak i ze strukturami partii. Większość marszałków to są działacze PiS – podkreślił szef KPRM.
Cezary Przybylski ponownie marszałkiem województwa
Po jesiennych wyborach samorządowych PiS ma siedmiu marszałków – w województwach: lubelskim, łódzkim, podkarpackim, podlaskim, świętokrzyskim, śląskim i małopolskim. W spotkaniu uczestniczył też marszałek województwa dolnośląskiego Cezary Przybylski z Bezpartyjnych Samorządowców, z którymi PiS zawarło koalicję.
źródło TVP.PL