Krośnicki park wodny znów czynny. W próbce wody pobranej 22.02.2018 nie stwierdzono obecności bakterii E.coli. W związku z tym nie ma zagrożenia i całość Parku Wodnego ponownie jest dostępna.
Woda w basenie rekreacyjnym przez ostatnie dwie noce była dodatkowo przechlorowana i częściowo wymieniona. Wynik badania, jak również czynności profilaktycznie przeprowadzone w czwartkową i piątkową noc, pozwalają ponownie zaprosić Państwa na nasz basen.
Potwiedza się również nasza interpretacja całego zdarzenia – NIE DOSZŁO DO SKAŻENIA, A JEDYNIE CHWILOWEGO ZANIECZYSZCZENIA. Woda we wtorek pobierana była w bardzo niekorzystnych warunkach. Na basenie przebywała duża ilość osób i najprawdopodobniej doszło do chwilowego zabrudzenia. Wynik próbki pobranej w czwartek, jeszcze przed wykonaniem dodatkowych czynności, dowodzi, że bakteria nie „zagnieździła się” w niecce basenowej i standardowe prowadzenie uzdatniania było wystarczajace żeby nie dopuścić do skażenia. Należy podkreślić, że do chwilowych zabrudzeń, spowodowanych głównie zanieczyszczeniami wniesionymi przez klientów na swoim ciele lub stroju (dlatego prosimy żeby nie używać np. szortów z kieszeniami i dokładnie myć CAŁE ciało przed wejściem na basen i po każdym wyjściu do toalety) może dochodzić w momentach zwiększonej ilość użytkowników. Wszystkim świadomym klientom basenu dziękujemy za przestrzeganie regulaminu i gorąco prosimy pozostałych naszych gości o stosowanie się do tych zasad.

Poprzedni artykułProsto z jarmarku
Następny artykułZderzenia na Trzebnickiej