Ponad 5000 zakażeń w Polsce, blisko 350 (rekord) na Dolnym Śląsku. Rząd nie wyklucza nowych obostrzeń od czwartku


Nowo zdiagnozowane osoby pochodzą z z Wrocławia, Jeleniej Góry, Wałbrzycha i Legnicy oraz powiatów: bolesławieckiego, dzierżoniowskiego, głogowskiego, górowskiego, jaworskiego, jeleniogórskiego, kamiennogórskiego, kłodzkiego, legnickiego, lubańskiego, lubińskiego, lwóweckiego, milickiego, oleśnickiego, oławskiego, polkowickiego, strzelińskiego, średzkiego, świdnickiego, trzebnickiego, wałbrzyskiego, wołowskiego, wrocławskiego, ząbkowickiego, zgorzeleckiego i złotoryjskiego.
Ministerstwo podało, że wyłącznie z powodu COVID-19 zmarły w Polsce trzy osoby. Natomiast z powodu współistnienia koronawirusa z innymi schorzeniami zmarły 32 osoby.
Źle się dzieje w całym regionie
Potwierdzono zakażenie u pięciu położnych w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. Falkiewicza we Wrocławiu. Kobiety są już na kwarantannie. 14 ciężarnych pacjentek z kontaktu z zakażonym personelem przebywa pod pełną opieką medyczną w warunkach izolacji na jednym z oddziałów położniczych. Nie ma potwierdzonych zakażeń u żadnej z pacjentek. Szpital Położniczy na Brochowie funkcjonuje normalnie.
Kolejne zakażenia w powiecie milickim.
https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=1050788965380175&id=620274605098282
I na koniec ciepłe słowo dla nauczycieli – prosto z Rady Mininstrów