Ponad 8000 zakażeń w całym kraju, 13 nowych zakażonych w powiecie milickim. Poważnie zagraża czerwona strefa


W regionie odnotowano 382 nowe przypadki. To najwięcej od początku epidemii – w środę odnotowano 342 pozytywne wyniki testów.
Nowo zdiagnozowane osoby pochodzą z Wrocławia, Jeleniej Góry, Wałbrzycha i Legnicy oraz powiatów bolesławieckiego, dzierżoniowskiego, głogowskiego, górowskiego, jaworskiego, jeleniogórskiego, kamiennogórskiego, kłodzkiego, legnickiego, lubańskiego, lubińskiego, lwóweckiego, milickiego, oleśnickiego, oławskiego, polkowickiego, strzelińskiego, średzkiego, świdnickiego, wałbrzyskiego, wołowskiego, wrocławskiego, ząbkowickiego, zgorzeleckiego i złotoryjskiego.
W sumie zakażonych koronawirusem w naszym województwie jest 8070 osób. Objętych kwarantanną lub izolacją 10 414, nadzorem epidemiologicznym 2182, a hospitalizowano 313 osób. Na Dolnym Śląsku do tej pory wyleczono z Covid-19 4647 osób.
Dobowe liczby zakażeń wskazują na to, że czerwonymi strefami pozostaną sąsiadujące z nami powiaty Wielkopolski. Nie spada bowiem liczba nowych zakażeń w powiatach rawickim i krotoszyńskim.

Poprzedni artykułMilicki PiS w dobie pandemii i szpital
Następny artykułStatystyki nie pozostawiają złudzeń