Dwie osoby zostały ranne w zderzeniu ciągnika rolniczego z samochodem marki Renault. Kierowca ciągnika był nietrzeźwy – w jego organizmie stwierdzono 2,6 promila alkoholu. Trwa ustalanie okoliczności tego niebezpiecznego zdarzenia drogowego.

Do wypadku doszło w piątek, 12 maja, około godziny 21:20 na drodze pomiędzy Sulmierzycami a miejscowością Średzina. Jak wykazały wstępne czynności przeprowadzone przez policjantów na miejscu zdarzenia drogą w stronę Milicza jechał samochodem marki Renault Kangoo 33-letni mieszkaniec Trzebnicy. W pewnym momencie z lewej strony z polnej drogi wyjechał ciągnik rolniczy marki Zetor i doszło do zderzenia obu pojazdów, które uległy całkowitemu zniszczeniu. W wyniku zderzenia obaj kierowcy zostali ranni – kierowca ciągnika został przewieziony karetką do szpitala w Krotoszynie, kierującemu samochodem marki Renault wystarczyło udzielić niezbędnej pomocy medycznej.
Policjanci ustalili, że ciągnikiem rolniczym kierował 32-letni mieszkaniec gminy Milicz. W szpitalu w Krotoszynie policjanci sprawdzili stan trzeźwości mężczyzny – okazało się, że w organizmie kierowcy Zetora było 2,6 promila alkoholu. Drugi kierowca biorący udział w zdarzeniu był trzeźwy. Obecnie trwają czynności mające na celu wyjaśnienie okoliczności tego niebezpiecznego zdarzenia drogowego.