Sześć osób będzie się ubiegać o jeden mandat radnego w Radzie Miejskiej w Miliczu – Halina Góra, Zbigniew Drzewiecki, Jacek Świrkowicz, Daniel Misiek, Tomasz Kowalski i Ireneusz Wołyniak.

Wolne miejsce w Radzie ma związek ze śmiercią Teresy Wencek. Dlatego też 26 marca br. odbędą się wybory uzupełniające. Do północy 14 lutego był czas na zgłaszanie kandydatów. Ostatecznie chęć ubiegania się o mandat radnego zgłosiło 6 osób.

Halina Góra reprezentuje KWW Bezpartyjna Inicjatywa Razem, którego pełnomocnikiem jest Paweł Wybierała. Sama zainteresowana jest emerytowaną dyrektor Zespołu Szkół w Miliczu.

Zbigniew Drzewiecki, to prezes Fundacji ,,Mobilni Polacy”. Jacek Świrkowicz jest z kolei nauczycielem wychowania fizycznego. Startuje z KWW Piotra Lecha ,,Ziemia Milicka”.

KWW Milicka Wspólnota Samorządowa postawiła natomiast na pracownika Regionalnej Dyrekcji Lasów państwowych – Tomasza Kowalskiego. Ireneusz Wołyniak, to reprezentant KWW Prawica Razem (pełnomocnik Monika Łabuda). Radnym chce zostać także Daniel Misiek – student Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu (KWW Nowoczesny Milicz).