W poniedziałek na linię Krotoszyn–Wrocław wróciły pociągi osobowe. Od teraz do stolicy Dolnego Śląska jeździć będzie 7 kursów w tygodniu, a w weekendy – 4 kursy. Podróż będzie trwała średnio ok. 1,5 godziny. Linię obsługiwać będą składy N57AKD-1937 rb. Pierwszy pociąg spóźnił się o 45 minut!

Ciesząc się z nowego połączenia przypominamy o trudnościach z torami, przypominamy o samorządowcach, którzy uważają (i słusznie), że rozkład jazdy bardziej pasuje kolejarzom niż pasażerom.

Linia D7 łączy obecnie m.in. Jelcz-Laskowice, Wrocław, Oleśnicę oraz właśnie dwa nowe miasta na mapie kursów Kolei Dolnośląskich. Przewozy pasażerskie z Dworca Głównego we Wrocławiu do Milicza oraz Krotoszyna dziennie będzie obsługiwać siedem par pociągów. Do kolejnego powiatowego miasta na terenie Dolnego Śląska dojedziemy w około godzinę i trzydzieści minut, natomiast do Krotoszyna podróż potrwa dwadzieścia minut dłużej.

Dodatkowo na stacjach i przystankach: Grabowno Wielkie, Bukowice Trzebnickie, Krośnice, Milicz, Wierzchowice, Rakoniewice Milickie, Cieszków zmodernizowane zostały perony. Teraz wyposażone są w wiaty, tablice informacyjne oraz oświetlenie, a także przystosowane do obsługi podróżnych z ograniczonymi możliwościami poruszania się.

Nowe możliwości linii D7 to idealna propozycja na wiosenno-letnie podróże i wycieczki. Milicz oraz jego okolice to piękno przyrody z bogatą ofertą wypoczynku na świeżym powietrzu oraz wiele tras rowerowych dla każdego. Zieloną krainę wzbogacają dodatkowo słynne stawy milickie, gdzie wraz z najbliższymi można na przykład wypożyczyć kajaki lub rowery wodne. Warto wspomnieć również o Krośnicach, które znajdują się dwie stacje przed Miliczem od strony Wrocławia. Działa tam Krośnicka Kolej Wąskotorowa, która w sezonie wiosenno-letnim cieszy się sporym zainteresowaniem

Ale… Pierwsze koty za płoty, a raczej za szlabany. Potencjalnym pasażerom prezentujemy rozkład jazdy (KLIK!). A kierowcom przypominamy, że przejazdy kolejowe to nie atrapy i przed wjazdem trzeba uważać.