W dniu 16 grudnia br. odbył się I Turniej Tenisa Stołowego im. Damiana Rokity. Zawody były poświęcone pamięci zmarłego w czerwcu nauczyciela Zespołu Szkół Leśnych w Miliczu oraz działacza sportowego z Milicza. Organizatorem turnieju był UKS ” SMECZ” Milicz. W imprezie wzięło udział ok. 80 zawodników, którzy zostali podzieleni na kategorie wg. wieku i umiejętności.

Turniej rozpoczął się od przywitania wszystkich przybyłych przez dyrektor Ośrodka Kultury w Miliczu Sylwię Szydłowską-Małecką. Następnie kwiaty oraz pamiątkowe medale od Rafała Gendery i jego córki Sonii otrzymała rodzina śp. Damiana Rokity. Wyróżnienie w postaci książek i dyplomów otrzymało również dwoje najmłodszych uczestników turnieju: Nina Misiak oraz Jaś Trafankowski, a także Gracjan Chodacki z Wziąchowa Wielkiego, który w dniu turnieju świętował swoje 7 urodziny. Wyjątkiem od regulaminu turnieju stała się kategoria dzieci od lat 5 do III klasy szkoły podstawowej, które rywalizowały w konkurencjach sprawnościowych, a nie jak wszyscy przy stołach tenisowych. 20 najmłodszych zawodników otrzymało medale, dyplomy i nagrody za zajęcie … pierwszego miejsca w swojej kategorii. Sędzią głównym tej kategorii wiekowej była Sonia Gendera. Nad poprawnym przebiegiem rywalizacji czuwały Sara i Ola – uczennice Technikum Leśnego.

Turniej oficjalnie otworzyła mama śp. Damiana Rokity – Alicja Rokita, która podziękowała za pamięć i trud włożony w organizację zawodów.

Pierwsze puchary, dyplomy, medale i nagrody rzeczowe zostały rozdane dopiero po blisko 5 godzinach zmagań. Sędzią głównym turnieju był Jan Trembecki, a jego asystentem Rafał Gendera.

Wręczenia pucharów,medali oraz dyplomów wszystkim uczestnikom dokonali: Alicja Rokita, mama śp. Damiana Rokity oraz Jarosław Milian, prezes OSiR Sp. z o. o. w Miliczu.

W trakcie turnieju Rafał Gendera w imieniu swoim i UKS „SMECZ” Milicz podziękował ustępującemu prezesowi Andrzejowi Przybylskiemu za wiele lat pracy na rzecz Klubu. W imieniu byłego prezesa bukiet kwiatów i koszulkę odebrała córka.

czytaj też  Gmina Przyjazna Rowerzystom

Turniej odbył się pod patronatem Burmistrza Gminy Milicz.

WYNIKI:

W kategorii klas IV-VII triumfował Szymon Ruciński z Milicza i Oliwia Rząsa z Sułowa.

W kategorii 18-49 najlepszym zawodnikiem okazał się Łukasz Szymanek z Cieszkowa.

Na najwyższym stopniu podium w kategorii powyżej 50 lat stanął Mariusz Waligóra z Wierzchowic.

Kategoria:     KLASY  4 – 7
PANIE:

 1. miejsce  –  Oliwia Rząsa
 2. miejsce  –  Hania Miękus
 3. miejsce  –  Oliwia Kuzaj
 4. miejsce  –  Oliwia Owczarek
 5. miejsce  –  Sandra Stryjak
 6. miejsce  –  Ola Jaszewska

PANOWIE:

 1. miejsce  –  Ruciński Szymon
 2. miejsce  –  Samól Filip
 3. miejsce  –  Sawczyszyn Jakub

Kategoria: 18  –  49   lat

 1. Łukasz Szymczak
 2. Mateusz Staniewski
 3. Chowański Wojciech
 4. Jabłoński Sebastian
 5. Michał Mazurkiewicz.

Kategoria:  50 +

 1. Mariusz Waligóra
 2. Dłutowski Krzysztof
 3. Ciesiółka Marian
 4. Żyto Roman
 5. Michał Folmer
 6. Michał Kołodziej.
Poprzedni artykułMiliczanie oddali krew
Następny artykułPod naszym patronatem: Ruszył Milicki Jarmark