Ćwiczenia w domowym zaciszu lub pod okiem instruktora mogą być znacznie wydajniejsze i ciekawsze, jeśli sięgnie się po różnego typu akcesoria. Niezastąpione do intensywnych ćwiczeń wielu partii mięśni są gumy oraz taśmy. Te niepozorne akcesoria sportowe znajdują uznanie w oczach coraz większej liczby osób, a ich poprawne wykorzystanie gwarantuje zdecydowanie lepsze wyniki podczas treningu. Jak je wybrać?

Trening z taśmami i gumami treningowymi – zalety

Jeszcze przed sięgnięciem po portfel i złożeniem zamówienia na taśmy treningowe, warto zastanowić się, jakie właściwie są zalety ćwiczeń z zastosowaniem tego typu akcesoriów. Dopiero po upewnieniu się, że wybrany rodzaj akcesoriów będzie dla nas przydatny, można będzie z czystym sumieniem uznać zakup za udany i uzasadniony.

Treningi z zastosowaniem taśm, gum i tym podobnych akcesoriów jest bardzo chwalony przez osoby, które go praktykują, ale też przez trenerów. Zalety trenowania z taśmami i gumami są bardzo wyraźne:

Taśmy i gumy są stosunkowo niedrogimi akcesoriami sportowymi, a przy tym prawie nie zajmują miejsca. Można ćwiczyć przy ich użyciu w domowym zaciszu, na sali treningowej, a także w plenerze. Same w sobie są lekkie, nieduże, łatwo je przenosić i przechowywać w przeciwieństwie do większych sprzętów i urządzeń treningowych.
Ćwiczenia z taśmami i gumami fitness mogą wyglądać bardzo podobnie do ćwiczeń bez tych akcesoriów, ale przynoszą zauważalnie lepsze efekty. Ćwiczenia z taśmami i gumami polega, w uproszczeniu, na ich mocnym rozciąganiu podczas wykonywania skłonów, wymachów i tym podobnych działań. To samo ćwiczenie wykonane z taśmą lub gumą, która stawia określony opór, mocniej oddziałuje na mięśnie.
Ćwiczenia z akcesoriami tego typu są dobrym urozmaiceniem i sposobem na treningową nudę. Jeśli zwykłe ćwiczenia zaczęły już być nużące, można odmienić je i zmodyfikować poprzez wprowadzenie tego typu akcesoriów.

1
2
3
Poprzedni artykułSąd za kilka porcji – czy to ma sens?
Następny artykułZakupy z jeszcze większymi kłopotami