Dwie osoby zostały niegroźnie ranne w wypadku z udziałem dwóch samochodów osobowych na drodze pomiędzy Bukowicami a Pierstnicą. Policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności wypadku.

Do zdarzenia doszło około godziny 18:30 we wtorek 28 maja. Według wstępnych ustaleń przeprowadzonych przez policjantów na miejscu wypadku, od strony Bukowic w stronę miejscowości Pierstnica jechał samochodem osobowym marki Opel Vectra 23-letni mieszkaniec gminy Krośnice. Wraz z nim jechała 24-letnia pasażerka. W tym samym czasie z przeciwnego kierunku ruchu samochodem osobowym marki Ford Mondeo jechał 36-letni mieszkaniec także gminy Krośnice wiozący ze sobą czworo pasażeró1)w. Gdy samochody mijały się na łuku drogi w prawo, z nieustalonej dotychczas przyczyny doszło do ich bocznego zderzenia. Samochody zostały uszkodzone, a kierowca Opla i jedna z pasażerek Forda doznali niegroźnych obrażeń ciała. Ranna 15-letnia pasażerka Forda została przewieziona do szpitala w Trzebnicy – po badaniach lekarskich jeszcze tego samego dnia opuściła szpital.

Policjanci ustalili, że obaj kierowcy byli trzeźwi. Obecnie trwa wyjaśnianie przyczyn i okoliczności zaistniałego zdarzenia drogowego.