Koncert zespołu VOX był największą atrakcją drugiego dnia (4 czerwca) XIV Dni Ziemi Cieszkowskiej.
Podobnie, jak podczas sobotniego dnia każdy z obecnych na stadionie mógł znaleźć coś dla siebie, w tym punkty gastronomiczne serwujące wiele smacznych potraw. Dzieci szalały na dmuchańcach, a na stoisku sponsora imprezy – spółki GAZ SYSTEM można było pomalować swoje twarze, a następnie podziwiać strażaków z OSP w Cieszkowie, którzy zaprezentowali swoje ratownicze możliwości.
Dorośli, którzy przyszli w niedzielne popołudnie na cieszkowski stadion mogli kibicować swoim bliskim i znajomym biorącym udział w turnieju sołectw, czy też w konkursie drwali, w którym wystąpiły także cztery panie, bardzo gorąco dopingowane przez obserwatorów tego konkursu.
Podczas drugiego dnia Dni Ziemi Cieszkowskiej przeprowadzono także loterię fantową, z atrakcyjnymi trzema nagrodami głównymi.
Były także występy artystyczne, w tym zespołu ,,Viatori’’, Klaudii Horak i Klaudii Sosnowskiej oraz Agaty Nojman, a także krotoszyńskiego zespołu ,,Sul-jazzband’’ no i gwiazdy wieczoru – zespołu ,,VOX’’, który ,,rozgrzał gorąco oklaskującą zespół publiczność, która wspólnie z artystami wykonywała szereg ich przebojów. Podczas koncertu ,,VOX’’ znalazło się także wspomnienie o artystach, których już nie ma wśród nas – Krzysztofa Klenczona, Marka Grechuty czy Zbigniewa Wodeckiego.
To był wspaniały koncert, dający radość i tym najmłodszym, ale i tym starszym, bo przecież ,,,VOX’’ występuje na muzycznych scenach już od 1978 r.
Tekst i zdjęcia Henryk Olkiewicz