Do szewców, rymarzy i kilku innych dołączyli policjanci. Jeszcze kilka lat temu etat w tej służbie był dla wielu szczytem marzeń. Teraz trzeba do nie zachęcać. Stąd udział policjantów w milickim Jarmarku Zawodów Deficytowych
Stoisko informacyjne miejscowej Komendy Powiatowej Policji odwiedziło ponad 200 uczniów szkół podstawowych i klas gimnazjalnych na zorganizowanym w Miliczu Jarmarku Zawodów Deficytowych. Policjanci prezentując służbowe wyposażenie zachęcali młodzież, aby swoją przyszłość zawodową związali ze służbą w Policji.
Jarmark Zawodów Deficytowych został zorganizowany przez milicki Powiatowy Urząd Pracy na terenie przy zalewie rekreacyjnym w Miliczu przy ul. Kolejowej. W Jarmarku swoje stoiska promocyjne wystawiło kilka instytucji i firm z terenu powiatu milickiego oraz z Wrocławia i z woj. wielkopolskiego.
W trakcie trwania imprezy na stoisku informacyjnym Komendy Powiatowej Policji w Miliczu zaprezentowano przybyłym uczniom szkół podstawowych i klas gimnazjalnych szkół z powiatu milickiego sprzęt i wyposażenie służbowe Policji oraz przekazano niezbędne informacje dotyczące naboru do Policji, zachęcając młodzież, aby po ukończeniu szkoły średniej, bez konieczności zdania matury, zasilili szeregi Policji.

Poprzedni artykułAfrykańskie powietrze…
Następny artykułSzachy w OKM