Sprawcy zniszczeń boiska OSiR na Karłowie zatrzymani. Dwóch wandali za umyślne zniszczenie boiska i spowodowanie strat wycenionych na kwotę 12 tys. złotych, może trafić do więzienia nawet na 5 lat. Naprawią też wyrządzoną szkodę. To drugi taki rajd w ostatnim czasie.

Kilka dni temu nieznani sprawcy zniszczyli trawiastą murawę na boisku piłkarskim Ośrodka Sportu i Rekreacji w Miliczu przy ul. Poprzecznej. Na powierzchni trawiastego boiska widoczne były ślady pozostawione przez pojazdy prawdopodobnie typu quad, których kierowcy wykonali energicznie i prawdopodobnie z dużą prędkością kilkanaście okrążeń i nawrotów – trawa w wielu miejscach była zryta, a murawa boiska mocno uszkodzona. Zarządca boiska wycenił wartość powstałych strat na kwotę 12 tysięcy złotych.

Zaraz po zgłoszeniu tego aktu wandalizmu, sprawą zajęli się miliccy policjanci. Na podstawie analizy zgromadzonych dowodów oraz uzyskanych informacji, policjanci ustalili dane sprawców, którzy zostali zatrzymani w piątek 23 marca. Zatrzymani mężczyźni to 30-letni mieszkaniec Milicza i 26-letni mieszkaniec gminy Krośnice. Policjanci zabezpieczyli także dwa quady, którymi mężczyźni prawdopodobnie jeździli po uszkodzonym boisku.

Podejrzanym za umyślne zniszczenie boiska i spowodowanie strat wycenionych na kwotę 12 tys. złotych, może grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności oraz obowiązek naprawienia wyrządzonej szkody. Postępowanie przeciwko podejrzanym jest w toku – policjanci ustalają wszelkie okoliczności stwierdzonego przestępstwa.

Poprzedni artykułJarmark – wszystko gotowe
Następny artykułZwycięski mazurek