Damian Wojtaszek Honorowym Obywatelem

8 października – tydzień po zdobyciu wraz z reprezentacją Polski mistrzostwa świata w piłce siatkowej – Damian Wojtaszek otrzymał przyznany przez Radę Miejską w Miliczu tytuł Honorowego Obywatela Gminy Milicz. Uroczystość wręczenia tytułu odbyła się w sali koncertowej milickiego Ośrodka Kultury.

Kolaudację wygłosił burmistrz Piotr Lech, który zapewnił wszystkich, że Damian na taki tytuł zasługuje i nigdy nie stworzy takich sytuacji, byśmy tego żałowali, ponieważ swoim dotychczasowym życiem udowodnił, że jest godny Honorowego Obywatela.
– Szanowni państwo, kiedy przyznaje się tytuł zaszczytny dla miasta, dla gminy, dla kraju, to z reguły jego laureata wiążemy z osobą nobliwą, dojrzałą, o posiwiałych czy wyłysiałych skroniach, o dużo większym brzuchu. Tymczasem mówimy o młodym człowieku, który – jak widać – z ciągle młodzieńczą sylwetką, radosnym uśmiechem, z roziskrzonymi oczami. I być może powstaje takie pytanie, czy nie za wcześnie, czy całe życie, jakie ma przed sobą, nie zada, nie położy jakichkolwiek wątpliwości na honorowym tytule. Nasza ponadwudziestoletnia znajomość daje pełne podstawy ku temu, żeby powiedzieć, że jemu to nie grozi. – mówił burmistrz.

Poprzedni artykułUstawowe kacowe
Następny artykułW Miliczu powstaje żłobek