20 tysięcy kilometrów mniej niż podczas ostatniego badania technicznego miał na VW Sharan skontrolowany przez milickich policjantów. Kobieta siedząca za kierownicą auta nie potrafiła wytłumaczyć tych rozbieżności.
Sprawą zajmą się funkcjonariusze, którzy wyjaśnią jak doszło do zmiany wskazań drogomierza i kto jest za to odpowiedzialny. Przypominamy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami za zmianę stanu wskazań drogomierza lub inne działania mające wpływ na jego prawidłowy pomiar grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Wraz z rozpoczęciem nowego roku, policjanci w trakcie prowadzonych kontroli drogowych mają obowiązek sprawdzania i dokumentowania przebiegu kontrolowanego pojazdu. Wszelkie ujawnione zmiany w stanie licznika lub inne nieprawidłowości wpływające na jego pomiar będą podlegały karze. Własnie o tym przekonała się mieszkanka gminy Krośnice, zatrzymana do kontroli drogowej na ul. Osadniczej w Miliczu. Zgodnie z art. 306a kodeksu karnego, kto zmienia wskazanie drogomierza pojazdu mechanicznego lub ingeruje w prawidłowość jego pomiaru, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. Tej samej karze podlega, kto zleca innej osobie wykonanie tego czynu.