Jak się dowiedzieliśmy Grażynie Kmiecik, dyrektor Powiatowego Centrum Edukacyjnego i Psychologiczno – Pedagogicznego w Miliczu 13 stycznia br. przedstawiono trzy zarzuty prokuratorskie, w tym jeden dot. braku nadzoru nad kierowaną przez nią tej powiatowej placówki, oraz poświadczanie nieprawdy w dokumentach mających znaczenie prawne. Według posiadanych przez nas informacji Grażyna Kmiecik odmówiła składania w tej sprawie zeznań.

Przypomnijmy, że postępowanie w Prokuratorze Okręgowej we Wrocławiu jest prowadzone w sprawie subwencji oświatowej, jaką otrzymywało milickie PCEiPP w minionych latach, które zdaniem prokuratury nie było wykorzystywane w sposób zgodny z obowiązującymi przepisami. Z posiadanych informacji w tej sprawie, jedyną osobą, jakiej przedstawiono w tej sprawie zarzuty jest tylko Grażyna Kmiecik.

Starosta Powiatu Milickiego otrzymał od Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu informację o wszczęciu postępowania karnego przeciwko pani Grażynie Kmiecik, dyrektorowi PCEiPP w Miliczu. W związku z otrzymaniem tej informacji starostwo zwróciło się do swojego biura prawnego o opinię prawną w zakresie możliwości i celowości podjęcia prawidłowej i niezwłocznej decyzji służbowej w stosunku do dyrektora tej jednostki organizacyjnej – powiedział Paweł Herl, wicestarosta milicki.

czytaj też  Szczepionki NIE SZKODZĄ!
Poprzedni artykułPełnomocnik, a nie p.o. dyrektora
Następny artykułZnaleziono zwłoki w stawie