Bon turystyczny to szansa nie tylko na wypoczynek, to także niezły pomysł dla tych którzy prowadzą działalnośc turystyczną. Ostatnie miesiące nie był łatwe, do tego jeszcze klęska e Dolinie Baryczy…
Od 31 lipca będzie można składać wnioski o przyznanie bonu turystycznego. Jak to zrobić? Jak zarejestrować firmę, która chce przyjmować płatności w postaci bonu?
Żeby zdobyć bon, trzeba będzie zarejestrować się w systemie PUE ZUS i aktywować bon. Jak zapowiedział wiceminister rozwoju Andrzej Gut-Mostowy, będzie można to zrobić od 31 lipca.
Po rejestracji bon będzie wysyłany SMS-em w postaci kodu. Będzie można go wykorzystać w zarejestrowanych firmach, których lista będzie udostępniona na stronach Polskiej Organizacji Turystycznej.

Od 25 lipca, rejestrować się będą mogły firmy, które chcą przyjmować płatności w postaci bonu. One także będą musiały rejestrować się za pośrednictwem PUE ZUS. Jeśli klient zapłaci bonem, to firmy będą otrzymywać przelewy od państwa w ciągu dwóch tygodni.

Ustawa o Polskim Bonie Turystycznym weszła w życie w sobotę 18 lipca. Za pomocą bonu będzie można płacić za pobyt dziecka w hotelu, kwaterze prywatnej czy w gospodarstwie agroturystycznym, a także za obozy, kolonie czy wczasy organizowane na terenie Polski.

Do tego bon będzie mógł być akceptowany na przykład przez organizatorów spływów kajakowych, właścicieli ośrodków kolonijnych czy w obiektach turystycznych, takich jak parki rozrywki. Warunek? Muszą się one zaliczać do grupy przedsiębiorców turystycznych lub organizacji pożytku publicznego realizujących usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne.

Poprzedni artykułA w kraju ciągły wzrost
Następny artykułLipcowy rekord