Miliccy policjanci zatrzymali kierowcę, który jechał samochodem osobowym będąc prawdopodobnie pod wpływem narkotyków. Użyty przez policjantów tester wykazał w organizmie kierowcy obecność amfetaminy. Aby to potwierdzić od kierowcy pobrano krew do badań laboratoryjnych.

W środę 7 marca o godzinie 14:40 na ul. Szkolnej w Krośnicach policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę samochodu osobowego marki VW Polo. Powodem kontroli było stwierdzone przez policjantów wykroczenie polegające na kierowaniu samochodem bez zapiętych pasów bezpieczeństwa. Samochodem kierował 18-letni mieszkaniec gminy Milicz. W czasie kontroli drogowej okazało się, że kierowca oprócz wykroczenia prawdopodobnie popełnił także przestępstwo drogowe, gdyż użyty przez policjantów tester do wykrywania narkotyków wykazał w organizmie kierowcy obecność amfetaminy. Aby to potwierdzić, od kierowcy w szpitalu pobrano krew do badań laboratoryjnych na zawartość narkotyków. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy i uniemożliwili dalszą jazdę samochodem, przekazując pojazd pod opiekę osoby przez niego wskazanej. Po tych czynnościach kierowca został zwolniony.

Postępowanie jest w toku. Dalszy bieg sprawy będzie uzależniony od wyników badania krwi. Jeśli badanie potwierdzi obecność amfetaminy w organizmie kierowcy, to poniesie on konsekwencje prawne związane z kierowaniem samochodem pod wpływem narkotyków. Za takie przestępstwo grozi taka sama kara, jak za kierowanie samochodem pod wpływem alkoholu. Przypominamy, że za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo sąd obligatoryjnie orzeka zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów albo pojazdów określonego rodzaju na okres nie krótszy niż 3 lata oraz orzeka świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości co najmniej 5 tys. złotych. Świadczenie pieniężne może być orzeczone przez sąd nawet do kwoty 60 tys. złotych.

Poprzedni artykułPoseł Babiarz poza partią
Następny artykułŻyczenia z okazji Dnia Kobiet od Burmistrza Piotra Lecha