Po raz piąty w Miliczu trwa największy w Europie Zlot Samochodów Amerykańskich, którego pomysłodawcą i główną ,,siłą napędową’’ jest Mariusz Wypychowski.
– Pamiętam, jak do naszego radia przyszedł kilka lat temu Maniek i powiedział, że ma pomysł, i zorganizuje największy zlot amerykańskich samochodów, że to będzie największy hit nie tylko Polski, ale Europy. Patrzyliśmy wówczas na Mańka, jak na nieźle zakręconego faceta. Ale On tego dokonał On doprowadził swój pomysł do realizacji i dzisiaj Maniek otworzy już po raz piąty AMC którą poprzedziła wspaniała parada – powiedziała Joanna Zientarska, prowadząca imprezę.
W tegorocznej paradzie uczestniczy najprawdopodobniej największa ilość samochodów i motocykli, w porównaniu z dotychczasowymi czterema edycjami Zlotu Samochodów Amerykańskich, jakie odbyły się w Miliczu.
Dziś (2 lipca) ostatni dzień zlotu. Poza motoryzacyjnymi atrakcjami dużo się będzie działo na scenie. O 16.00 pojawi się na niej zespół Weekend, a później Łobuzy. Po 20.00 ma rozpocząć się DJ PARTY. Impreza potrwa do północy.