Jak co roku w okolicach Wszystkich Świętych Policjanci zadbają szczególnie o nasze bezpieczestwo. W tym roku wraz z rozpoczęciem akcji „ZNICZ 2018” policjanci będą prowadzić także akcję informacyjno – edukacyjną „NIE ZABIJAJ” dotyczącą działań na rzecz promowania trzeźwości za kierownicą i jazdy z dopuszczalną prędkością.
W czasie policyjnej akcji „ZNICZ 2018” trwającej od środy 31 października do niedzieli 4 listopada policjanci prowadzić będą wzmożone działania na terenie powiatu milickiego polegające na:

utrzymaniu płynności ruchu i przejezdności tras komunikacyjnych w rejonie cmentarzy,
udzielaniu informacji na temat organizacji ruchu i o miejscach parkingowych w rejonie cmentarzy,
kierowaniu kierujących pojazdami na najbliższe parkingi samochodowe,
ułatwianiu przejazdu pojazdom uprzywilejowanym (w razie potrzeby),
eliminowaniu z ruchu nietrzeźwych kierujących, reagowaniu na nieprawidłowe zachowanie się pieszych powodujących zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym (nagłe wtargnięcie na jezdnię, przekraczanie jezdni w miejscach niedozwolonych, niewłaściwe korzystanie z dróg i poboczy), niedopuszczeniu do popełnienia przestępstw lub wykroczeń w rejonie lub w związku z prowadzonymi działaniami (kradzież samochodów i innego mienia, włamania do samochodów i kradzieże akcesoriów), zdecydowanym reagowaniu na przypadki nieprawidłowego parkowania pojazdów, zwracaniu uwagi na właściwe używanie świateł zewnętrznych pojazdów, prowadzenie kontroli prędkości w miejscach zagrożonych, eliminowaniu z ruchu pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej ponad 12 ton z wyłączeniem autobusów (w tym okresie, w dniu 31 października w godz. 18.00 – 22.00 i 1 listopada w godz. 8.00 – 22.00 obowiązuje te pojazdy ograniczenie ruchu).
Prosimy także wszystkich użytkowników dróg o zwrócenie uwagi w dniu 1 listopada na zmianę organizacji ruchu drogowego w pobliżu cmentarzy. Dotyczy to przede wszystkim ul. Kasztanowej w Miliczu (obowiązywał będzie jak corocznie ruch jednokierunkowy w stronę ul. Akacjowej, a z lewej strony tej ulicy będzie zakaz zatrzymywania) oraz okolic cmentarzy w Wierzchowicach i Cieszkowie, gdzie będą ustawione dodatkowe znaki zakazu zatrzymywania.

czytaj też  Rajd nocą
1
2
3
Poprzedni artykułW Miliczu powstaje żłobek
Następny artykułBędzie komunikacja publiczna w Miliczu