9 miejsce w Plebiscycie na Najpopularniejszego Dzielnicowego na Dolnym Śląskuzajął dzielnicowy z Komendy Powiatowej Policji w Miliczu asp. szt. Andrzej Pytlak, który uzyskując 431 głosów jednocześnie otrzymał tytuł Najpopularniejszego Dzielnicowego Powiatu Milickiego.
Plebiscyt honorowym patronatem objął Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak. Wzięło w nim udział blisko 600 dzielnicowych z województwa. Do finału weszło 27 najpopularniejszych dzielnicowych wszystkich dolnośląskich powiatów. Zwycięzców wyłoniły głosy mieszkańców województwa. Najwięcej ich uzbierał dzielnicowy z powiatu oławskiego, z komisariatu w Jelczu – Laskowicach.
Do finału wojewódzkiego weszło 27 dzielnicowych najpopularniejszych w opinii mieszkańców z każdego dolnośląskiego powiatu. Zainteresowanie plebiscytem było bardzo duże.

Zwycięzców wyłoniły głosy mieszkańców województwa. Najwięcej ich uzbierali trzej dzielnicowi zajmując według liczby głosów następujące miejsca:

1. Konrad Kalinkowski – Komisariat Policji w Jelczu-Laskowicach – 2216 głosów,

2. Piotr Juskowiak – Komenda Powiatowa Policji w Głogowie – 2047 głosów,

3. Jacek Jedyńczuk – Komisariat Policji I w Wałbrzychu – 1746 głosów
Dzielnicowy, to policjant dbający o poprawę bezpieczeństwa mieszkańców w swoim rejonie służbowym, do którego każdy może zwrócić się o pomoc i przekazać ważne informacje dotyczące bezpieczeństwa. Wsłuchuje się on w problemy mieszkańców i inicjuje działania na rzecz ich rozwiązywania, angażując do tego również inne uprawnione podmioty i służby.

Uroczyste zakończenie plebiscytu i wręczenie nagród zwycięzcom odbędzie się 29 stycznia 2018 roku o godzinie 12.00 w Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim.

Poprzedni artykułMieszkaniec Ostrowa bez uprawnień jeździł po Miliczu
Następny artykułRower czyni cuda