Miliccy policjanci zatrzymali dwóch młodych mężczyzn w związku z posiadaniem przez nich marihuany. U jednego z nich policjanci znaleźli 180 porcji tego narkotyku.

W czwartek 17 maja po południu policjanci pojechali do domu jednego z mieszkańców gminy Krośnice celem sprawdzenia uzyskanej informacji, że może on posiadać w miejscu zamieszkania narkotyki. Policjantom towarzyszył pies służbowy wyszkolony do wykrywania narkotyków. Informacja została potwierdzona – w trakcie przeszukania mieszkania oraz samochodu 22-latka policjanci znaleźli foliowe woreczki z zawartością suszu roślinnego. Po użyciu testera do wykrywania narkotyków ustalono, że była to marihuana o łącznej wadze prawie 36 gramów, z czego można pozyskać około 180 porcji tego narkotyku. W związku z tym mężczyzna został zatrzymany i do czasu wyjaśnienia okoliczności sprawy osadzony w policyjnym areszcie. Zabezpieczone narkotyki trafiły do policyjnego depozytu.

Tego samego dnia policjanci zatrzymali także 19-letniego mieszkańca gminy Milicz, który w swoim miejscu zamieszkania posiadał porcję marihuany. Ponadto w jego pokoju policjanci znaleźli trzy doniczki z rosnącymi w nich roślinami prawdopodobnie konopi indyjskich, z których pozyskuje się marihuanę. Mężczyzna usłyszał zarzut posiadania narkotyku i po przesłuchaniu w charakterze podejrzanego został zwolniony.

czytaj też  Nowy burmistrz Milicza
Poprzedni artykułUtrudnienia w Krośnicach
Następny artykułPolicja radzi jak postępować z psami…